Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nasi partnerzy

seniorzy

Nasze serwisy

Soczewki okularowe

Oferujemy szeroki zakres soczewek okularowych, od tradycyjnych soczewek mineralnych do cienkich utwardzanych soczewek plastikowych. Soczewki cienkie nawet przy dużej wadzie wzroku, o podwyższonym indeksie z powłokami antyrefleksyjnymi, barwione oraz poprawiające kontrast.


Soczewki mineralne - tradycyjne soczewki okularowe, odporne na zadrapania, cieńsze w porównaniu do plastikowych o tym samym indeksie, większa waga w porównaniu z soczewkami organicznymi, podczas stłuczenia rozbijają się na ostre kawałki, w chwili obecnej często zastępowane soczewkami organicznymi tzw. plastikowymi.


Soczewki organiczne - wykonywane z tworzywa sztucznego, są lżejsze w porównaniu do szklanych, bardziej odporne na stłuczenia, montuje się w okularach na śrubkę tzw. patentach. Tradycyjne soczewki organiczne ulegają łatwo zadrapaniom dlatego stosuje się utwardzające powłoki aby zwiększyć ich wytrzymałość.


Soczewki progresywne - to rodzaj soczewki umożliwiający dobre widzenia na dal, odległości pośrednie oraz do bliży. Zastępują kilka par okularów, dając komfort widzenia przy noszeniu jednej pary bez konieczności zmiany okularów. W tym typie soczewki patrząc przez jej górną część widzi się dobrze na dal, część dolną do bliży a część środkową na odległości pośrednie. Są estetyczne w wykonaniu, nie posiadają widocznych linii podziału jak w soczewkach dwuogniskowych, jest płynne przechodzenie z dali do bliży. Wadą tych okularów jest konieczność nauki korzystania z górnej i dolnej części soczewki oraz wyższa cena w porównaniu do soczewek tradycyjnych.


Soczewki do pracy biurowej - to rodzaj soczewek progresywnych, umożliwiające pracę z bliska w odległości 30 - 40 cm ( dokumenty, klawiatura, gazeta ) patrząc przez część dolną soczewki i pracę przy monitorze komputerowym w odległości 70 cm patrząc przez jej część górną. Noszą one różne nazwy w zależności od producenta soczewki, np. Office, Addpower.


Soczewki dwuogniskowe - soczewki do patrzenia na dal i bliż. Zaletą tych okularów jest jedna para do patrzenia do dali i bliży, charakterystyczna jest widoczna linia podziału w dolnej części okularów, wadą jest brak widzenia pośredniego oraz potrzeba przyzwyczajenia się do noszenia tego typu szkieł. Następcą soczewki dwuogniskowej jest soczewka progresywna.


Soczewki z powłoką antrefleksyjną - to soczewki zmniejszające ilość odbitego światła od soczewki, które tworzy refleksy świetlne co może powoduje powstawanie cieni, odblasków wokół źródeł światła np. wieczorem latarnie uliczne, reflektory samochodowe. Soczewka z powłoką AR zmniejsza ilość odbić światła od wewnętrznej i zewnętrznej powierzchni soczewki, poprawia kontrast, dzięki czemu oczy mniej się męczą, nie ma objawów łzawienia, bólów głowy i zmęczenia oczu jakie mogą występować przy długotrwałym noszeniu tradycyjnych soczewek bez powłok.


Soczewki barwione - to soczewki korekcyjne spełniające role soczewek przeciwsłonecznych, chronią oczy przed promieniowaniem słonecznym i UV. Im wyższy procent przyciemnienia tym większa absorbcja szkodliwego promieniowania. Pochłaniają prawie 100 % promieniowania UV. Należy pamiętać że niewolno prowadzić w nich samochodu porą nocną.


Soczewki fotochromowe - to bardzo dobre filtry dla promieniowania UV. Mogą być organiczne oraz mineralne. Ulegają przyciemnianiu pod wpływem zwiększenia promieniowania słonecznego oraz temperatury otoczenia. Mogą pełnić rolę soczewek przeciwsłonecznych, jednak niezalecane są do prowadzenia samochodu jako okulary przeciwsłoneczne ze względu na słaby stopień barwienia przy pochłanianiu promieniowania UV przez przednią szybę samochodu. Soczewki fotochromowe ulegają procesowi starzenia, wraz z czasem tracą swoje zdolności całkowitego rozjaśnienia i przyciemnienia.


Soczewki do czytania - wraz z wiekiem traci się zdolność naturalnej akomodacji tj. patrzenia do bliży i na odległość, charakterystycznym objawem jest wydłużanie ręki do czytania. Najczęściej po 40 roku życia celem zapewniania dobrego widzenia do bliży stosuje się korekcje okularową do czytania. Mogą być to okulary z soczewkami jednoogniskowymi - tylko do bliży, dwuogniskowymi dal i bliż, progresywnymi. Okulary te wymagają wymiany soczewek co kilka lat wraz ze zmianą wady wzroku.